23. LETNI OGRÓD TEATRALNY

Szanowni Państwo!

Będąc Miastem Kreatywnym UNESCO w dziedzinie Muzyki, Katowice są gospodarzem wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych – nie tylko muzycznych. Doskonałym przykładem jest

Letni Ogród Teatralny, który od lat jest stałym wydarzeniem w kalendarzu najciekawszych katowickich imprez, co bardzo mnie cieszy.
Letni Ogród Teatralny stał się atrakcyjną propozycją na spędzenie czasu w wakacje, z której korzystać mogą mieszkańcy Katowic i całej metropolii. To ogromna zasługa pozytywnego i znanego pomysłodawcy, Mirosława Neinerta oraz całego zespołu Teatru Korez, który całym sercem angażuje się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

Jeśli ktoś szuka rozrywki na najwyższym poziomie, powinien wybrać się na Letni Ogród Teatralny w Katowicach. Zapraszam serdecznie!

Marcin Krupa
Prezydent Miasta Katowice

Drodzy Widzowie,

a w tym roku… niech po raz dwudziesty trzeci kwitnie Letni Ogród Teatralny. Niech będzie ogrodem ukojenia, dla wszystkich, którzy są z nami. I chociaż czasem chce się wyć, jak ten wilk… Jesteśmy z Wami!

Mirosław Neinert
Dyrektor artystyczny festiwalu

 

O nas

Letni Ogród Teatralny to festiwal, który na stałe wpisał się do kalendarza wakacyjnych imprez w Katowicach. Od wielu lat przyciąga rzesze miłośników dobrego teatru, świetnych koncertów i niezapomnianych kabaretów, wychowuje także młode pokolenie odbiorców – a to za sprawą niedzielnej Grządki Teatralnej. Repertuar dobierany jest tak, by dostarczyć widzom lekkiej rozrywki, a także sporej dawki wrażeń i wzruszeń – każdy znajdzie tu coś dla siebie. LOT pozwala w sezonie ogórkowym cieszyć się najlepszymi przedstawieniami z całej Polski, rozbudza apetyty przed nowym sezonem teatralnym i daje szansę na kulturalne i niosące satysfakcję spędzanie wieczorów.

Spektakle Letniego Ogrodu Teatralnego odbywają się w warunkach półplenerowych na scenie specjalnie ustawionej w podcieniach Centrum Kultury Katowice (zamknięty dla ruchu fragment ulicy Juliusza Ligonia – miejsce zadaszone i częściowo osłonięte od wiatru).

 

 

 

Bilety

NOWE ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW NA LETNI OGRÓD TEATRALNY
W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego wprowadzamy (wymagane prawem) ścisłe ograniczenie ilości miejsc na widowni, co wiąże się z obowiązkową przedsprzedażą. 

 

SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH, KABARETY, KONCERTY

Sprzedaż internetowa - bilety do wydruku w domu lub okazania na urządzeniu mobilnym. 
Linki do stron umożliwiających zakup biletów zamieszczone są na stronie letniogrodteatralny.pl przy opisie każdego wydarzenia. Sprzedaż rozpoczyna się w dniu i o godzinie podanych przy każdym wydarzeniu. 

Sprzedaż stacjonarna w kasie Teatru Korez - dla Widzów nie korzystających z internetu.
Sprzedaż rozpoczyna się o godzinie 15:00 w dniu podanym przy każdym wydarzeniu, (28 czerwca, o godz. 14:00). Kasa nie prowadzi rezerwacji internetowych, dopuszczalne są ewentualne rezerwacje telefoniczne, z obowiązkiem wykupienia biletów w terminie wyznaczonym podczas rozmowy. 

CENY BILETÓW

Ceny biletów na wydarzenia płatne wynoszą 20 złotych lub 16 złotych dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca. Do jednej karty przysługuje jeden bilet na każde wydarzenie. Przy sprzedaży online rodzaj biletu wybiera się na etapie wirtualnego "koszyka". Ważną Kartę Mieszkańca należy okazać przy wejściu na spektakl.
Nieokazanie karty wiąże się z koniecznością dopłaty różnicy w cenie biletu.

Do ceny każdego biletu kupionego online doliczana jest opłata manipulacyjna portalu Interticket.pl w wysokości 70 groszy − dla biletów po 20 złotych lub 56 groszy − dla biletów po 16 złotych.

Niesprzedane lub niewykupione w terminie bilety będą dostępne dla wszystkich chętnych na godzinę przed każdym spektaklem. 

 

LETNIA GRZĄDKA TEATRALNA
Bezpłatne wejściówki wydawane są w kasie Teatru Korez od godziny 15:00 w dniu podanym przy każdym wydarzeniu (28 czerwca, o godz. 14:00). Kasa nie prowadzi rezerwacji internetowych, dopuszczalne są ewentualne rezerwacje telefoniczne, z obowiązkiem odbioru wejściówek w terminie wyznaczonym podczas rozmowy. 

Apelujemy do rodziców/opiekunów o ograniczenie ilości towarzyszących dzieciom na widowni osób dorosłych do niezbędnego minimum, aby umożliwić obejrzenie przedstawień jak największej ilości Widzów, dla których są one przeznaczone - czyli właśnie DZIECI.

Nieodebrane w terminie wejściówki będą dostępne dla wszystkich chętnych na godzinę przed każdym spektaklem. 

 

WYSTAWY

Wstęp na wystawy jest wolny, z zachowaniem limitu osób mogących przebywać jednocześnie na terenie budynku. 

 

Harmonogram pracy kasy biletowej Teatru Korez:
28,29 czerwca: 14:00–18:00
lipiec i sierpień: czwartki i piątki w godz. 15:00−17:00

Plenerowa kasa Letniego Ogrodu Teatralnego jest czynna godzinę przed każdym wydarzeniem i przyjmuje płatności wyłącznie gotówką.

 

 

 

 

Zasady bezpieczeństwa


ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS IMPREZ 23.
LETNIEGO OGRODU TEATRALNEGO (stan na 20.06.2021 r.)

Informujemy, że podczas imprez Letniego Ogrodu Teatralnego będziemy stosować się do aktualnych na dany moment zaleceń sanitarnych Rządu - w tym do ograniczenia liczby Widzów. Widzowie będą usadzani na zasadzie „szachownicy”.

Dodatkowo - zachowując wszelkie rekomendowane zasady i obostrzenia, wynikające z sytuacji epidemicznej - przy wejściu na teren imprezy Widzów obowiązują zalecenia: 

  • zasłonięcia odpowiednią maseczką ochronną ust i nosa (również podczas trwania spektaklu!),
  • dezynfekcji dłoni płynem odkażającym, 
  • zachowania bezpiecznego dystansu podczas przemieszczania się po terenie Letniego Ogrodu oraz budynku Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Zastrzegamy sobie prawo do wyrywkowego bezdotykowego pomiaru temperatury - jeżeli mają Państwo jakiekolwiek objawy infekcji, prosimy o pozostanie w domu. Przepraszamy za te potencjalne niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.

UWAGA! 

Podane wyżej zasady sprzedaży biletów i bezpieczeństwa sanitarnego mogą ulegać zmianom podczas trwania festiwalu, w miarę konieczności dostosowywania się do sytuacji prawnej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. O ewentualnych zmianach będziemy Państwa informować na stronie letniogrodteatralny.pl

 

FAQ (najczęściej zadawane pytania)

 

Czy wstęp na Letnią Grządkę pozostaje wolny?
Wstęp jest darmowy, ale konieczna jest bezpłatna wejściówka (1 szt. na osobę, niezależnie od wieku), którą trzeba wcześniej odebrać w kasie Teatru Korez.

Nie otrzymałem kupionych online biletów na maila. Co robić?
Bilety nie są przesyłane jako załącznik do maila - w potwierdzeniu zakupu od firmy Interticket znajdują się odnośniki do pobrania zakupionych biletów.
Prosimy sprawdzić czy:
1. Pieniądze zablokowane na poczet transakcji nie zostały zwolnione, tzn. nie wróciły na konto bankowe,
2. Maila z od nadawcy info@interticket.pl nie ma w żadnym podfolderze skrzynki pocztowej (jak: Spam, Powiadomienia, Społeczności) stworzonym przez dostawcę swojej usługi e-mail (czasami nasze listy są tak kwalifikowane, na co nie mamy żadnego wpływu!),
3. Państwa skrzynka e-mail nie jest przepełniona – jest jeszcze miejsce na wysyłanie i odbieranie listów.
Jeśli odpowiedź na wszystkie trzy pytania brzmi NIE, prosimy wysłać maila ze wszystkimi szczegółami zakupu na adres info@interticket.pl – bilety zostaną wysłane Państwu jeszcze raz.

Jak okazać bilet elektroniczny na ekranie smatrfonu/tabletu?
Przy wejściu na spektakl trzeba okazać umieszczony na bilecie kod QR (kwadratowy, składający się z czarnych kwadracików na białym tle). Kod ten znajduje się w pliku PDF z biletem, do którego link otrzymują Państwo w mailowym potwierdzeniu zakupu od firmy Interticket.pl

Jak okazać Katowicką Kartę Mieszkańca potwierdzającą prawo do zniżki?
Plastikową kartę trzeba zbliżyć do czytnika KKM. Kartę wirtualną należy okazać w postaci kodu QR wyświetlanego po kliknięciu w numer karty w aplikacji:
- Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.looksoft.mkarta.katowice
- Apple: https://apps.apple.com/us/app/katowicka-karta-mieszka%C5%84ca/id1508165850
Okazanie fotografii fizycznej karty nie uprawnia do zniżki!

Do kiedy można zwrócić zakupione bilety?
Bilety zarówno zakupione online jak i w kasie nie podlegają zwrotowi. Wyjątkiem jest odwołanie spektaklu przez organizatora.

W jaki sposób można zapłacić za bilety?
Za bilety online – systemem płatności internetowych na stronie Interticket. Za bilety kupowane w kasie Korezu – gotówką lub kartą. Za bilety dostępne przed imprezą (pozostałe z puli wolnych lub niewykupionych) – tylko gotówką.

Do kiedy jest ważny zakupiony bilet?
Do godziny planowego rozpoczęcia spektaklu. Spóźnieni Widzowie nie będą wpuszczani. Nie przysługuje wtedy także zwrot biletu

Czy mogę niewykorzystany bilet zamienić na inny termin?
Nie.

Jak będzie wyglądała widownia Letniego Ogrodu?
Miejsca siedzące będą rozstawione według obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego, z uwzględnieniem zachowania niezbędnych odległości.


Czy mogę przyjść z własnym składanym krzesłem?
W tym roku nie ma takiej potrzeby – krzeseł w stosunku do liczby miejsc które możemy udostępnić, mamy aż nadto.

Czy bilet elektroniczny, podobnie jak papierowy, upoważnia do 50% zniżki na spektakle Teatru Korez do 15 października 2021 roku?
Tak. W tym celu podczas zakupu biletu do Korezu trzeba podać ciąg znaków umieszczonych u dołu kodu paskowego na bilecie.
Oczywiście każdy kod może być wykorzystany tylko raz, więc należy go strzec i nie podawać osobom postronnym.