KABARETY I KONCERTY

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA I PRZYJACIELE

Śląska Grupa Bluesowa to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Zespół, uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa, prezentuje unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. W składzie muzycy z olbrzymim dorobkiem artystycznym, wielokrotni laureaci muzycznych rankingów.

– Leszek Winder (gitara). Kompozytor, gitarzysta i lider legendarnej grupy Krzak. Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
– Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary). Gitarzysta, multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
– Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową.
– Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor). Jeden z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował między innymi z Martyną Jakubowicz, Ireneuszem Dudkiem, grupami: Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing.
– Michał Kielak (harmonijka). Wirtuoz harmonijki ustnej. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. W roku bieżącym ponownie najlepsza harmonijka (BLUES TOP).


czas trwania: około 90 minut

bilety: 20 zł (z Katowicką Kartą Mieszkańca – 16 zł)

Sprzedaż biletów od 01 lipca: w internecie od godz. 10:00, w kasie Korezu od 15:00.

  KUP BILET